ساحل کنی آلتی(کنیالتی) آنتالیا
Kony Alti Beach in Antalya
ساحل بزرگ کُنی‌آلتی ،  دومین ساحل عمومی شهر آنتالیا پس از ساحل لارا است. شرایط محیط کنی‌آلتی طوری هست که همه اقشار جامعه از پیر و جوان و بزرگ کوچک، بتوانند اوقات خوشی در یک روز به یادماندنی در ساحل کنی آلتی(کنیالتی) سپری کنند.
از سواحل آنتالیا هم دیدن کنید.

ساحل کنی آلتی

ساحل کنی آلتی

مردم شهر آنتالیا ساحل کنی آلتی را با نام پلاژ کنیالتی می شناسند. این ساحل پوشیده از سنگریزه های سرسخت و سفت و بلند است.این ساحل نسبت به ساحل لارا به مرکز شهرآنتالیا نزدیک تراست و تا بندر آنتالیا فقط 3 کیلومتر فاصله دارد.
جاذبه های گردشگری آنتالیا فراموش نشه.

ساحل کنی آلتی

ساحل کنی آلتی

یکی ازنکات جالب در این مناطق این است که بدانید اگر در کنار ساحل کنی آلتی و لارا پرچم آبی رنگ در اهتزاز باشد، این به معنای آرام بودن دریا و وجود امنیت لازم برای شناگران میباشد.
 یک پارک آبی هیجان‌انگیز که شامل وسایل و اسباب‌بازی‌های آبی، یک استخر دلفین دارد که دلفین‌های باهوش و زیبایی در آن هنرنمایی می‌کنند، یک شهر کوچک دارد که ماکت مینیاتوری ترکیه است و می‌توان تمام دیدنی‌های ترکیه را با اندازه‌ی ٢۵ برابر کوچک‌تر در آن دید، پارک جنگلی و محوطه‌ی بازی در کنار ساحل صخره‌ای و شنی‌ و رستوران‌ها و کافه‌های روبازش هم از دیگر تفریحات این ساحل زیبا آنتالیا است .

ساحل کنی آلتی

ساحل کنی آلتی

پارک آبی آکوالند آنتالیا
پارک آبی آکوالند آنتالیا
The water park Antalya Aqualand
اگر شهر آنتالیا را برای سفر انتخاب کرده اید ، بهتر است بدانید جاهای تفریحی آنتالیا نسبت به شهرهای مختلف ترکیه ، تنوع و تعدد بیشتری دارد . آکوالند یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه میباشد که در منطقه ساحلی کنیاآلتی قراردارد.
در این مجموعه که از تفریحات آنتالیا هست سرسره های آبی واستخرهای زیبایی وجوددارد که پذیرای شما مهمانان عزیز میباشد. در این مجموعه موسیقی زنده نیز اجرا میشود. قابل ذکراست که در صورت تمایل میتوانید در ساعت معین به برنامه نمایش دلفینها در محوطه ای جدا در دلفین لند بنشینید .
پارک های آنتالیا را هم دیدن کنید.

ساحل کنی آلتی

ساحل کنی آلتی

تاریخ ایجاد:1395/02/19,09:29| تاریخ انتشار:1395/02/19,19:56
برچسب ها

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی

 


پارک یاووز اوزکان

پارک یاووز اوزکان
در بخش مرکزی آنتالیا چندین پارک وجود دارد که در نزدیکی هم قرار گرفته اند و محبوب‌ترینِ آن‌‌ها پارک «یاووز اوزکان» است. این پارک شامل محوطه ایست بسیار بزرگ و سرسبز، پر از درخت و گیاهان مختلف، چندین حوضچه آب، فواره‌های رنگی که شب‌ها نورافشانی می‌کنند و آبشارهایی در لبه اقیانوس. دقیقا کنار این آبشارها کلی رستوران و کافه هست که غذا‌های دریایی خوبی کنار چشم‌انداز آب سرو می‌کنند.
از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا هم دیدن فرمایید.
 
پارک آبي آکوالند

پارک آبي آکوالند آنتاليا
آکوالند Aqualand اين مجموعه يکي از زيباترين مراکز آبي تفريحي ترکيه ميباشد و در منطقه ساحلي کني التي قرارگرفته است . دراين مکان شما و خانواده تان با بهره گيري از سرسره هاي مختلف و بازيهاي آبي متفاوت روز خوبي را سپري مي نماييد . در ميانه روز شما ميتوانيد به تماشاي برنامه شاد و زنده آکوالند بنشينيد که شامل موزيک و مسابقه هاي جالب ميباشد و شما هم ميتوانيد يکي از شرکت کنندگان اين برنامه باشيد .
سواحل آنتالیا هم از مراکز دیدنی آنتالیا میباشد.
قابل ذکراست که در صورت تمايل ميتوانيد در ساعت معين به برنامه نمايش دلفينها در محوطه اي جدا بنشينيد . (دلفين لند).
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید از تورهای آنتالیا دیدن کنید.
 
 
برچسب ها
کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره آنتالیا:
Kesik Minare Antalya
مناره کسیک آنتالیا یکی از مکان های دیدنی شهر آنتالیا بحساب میآید که نمایانگر تاریخ آنتالیا ترکیه میباشد.
 مناره کسیک که در کلیسای کورکوت قرار گرفته در قرن پنجم میلادی به نام مریم مقدس ساخته و در زمان بایزید دوم به دستور شاهزاده کورکوت به مسجد تبدیل شد، به همین دلیل از آن بنام مسجد کورکوت یا مسجد کبیر یاد می شود که از برترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری آنتالیا است.
در نتیجه خسارتی که از آتش سوزی سال 1896 به مسجد وارد آمد و سوختگی قسمت چوبی بالای مناره آن، این مسجد را به مسجد مناره شکسته کسیک مشهور کرد که این مسجد یکی دیگر از جاذبه های ترکیه وسواحل آنتالیا ترکیه به شمار میرود.
امروزه دو دروازه برای این مکان دیدنی تعبیه شده است.
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید به تورهای آنتالیا مراجعه کنید.

کسیک مناره  آنتالیا

یولی مناره: مناره یولی در قسمت شرق مسجد واقع شده و یک ساختمان جداگانه از مسجد است. پایه آن به شکل مربع ساخته شده و  از سنگ های تراشیده شده تزئین شده. ساختار فوقانی آن به شکل یک هشت ضلعی و از آجرهای سرخ رنگ و خطوط فیروزه ای ساخته شده است. این بنا توسط موزائیک های آبی و تاریک رنگ تزئین شده که مورد توجه بازدیدکنندگان میباشد. این بنا در دوران سلطان علاء الدین ساجوقی ساخته شده است.
مناره یولی در قدیم کلیسا و امروزه به عنوان مسجد از ۀن یاد میشود.
این مناره مجاور یک مجموعه بزرگ ساختمانی است به نام خرس که  پس از تبدیل شدن به نماد شهر آنتالیا  ازهفت ساختمان مختلف ساخته شده است.

یولی مناره  آنتالیا
برچسب ها
مسجد تکلی مهمت پاشا

مسجد تکلی مهمت پاشا

مسجد تکِلی مِهمت پاشا
مسجد تكلي محمد پاشا كه در قرن 18 بنا شده است ميباشد. اين مساجد از لحاظ كاشيكاري در نوع خود يك شاهكار هنري محسوب مي گردند.
مسجد نکلی دقیقا کنار برج ساعت میباشد. مسجد تکلی مهمت پاشا احتمالا اولین بنایی است  که توجه توریست‌هایی که برای تماشای برج ساعت و کالجی  آمده‌اند، به خود جلب می‌کند. اگرچه مثل مسجدهای استانبول بزرگ نیست اما با تک ‌‌منار بلندش که قدمتش به قرن هجدهم میلادی می‌رسد، یکی از مهم‌ترین مساجد عثمانی در آنتالیاست.
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید به تورهای آنتالیا مراجعه کنید

مسجد تکلی مهمت پاشا


مسجد تکلی مهمت پاشا

مسجد تکلی از سنگهاي بريده شده با چهارستون تشكيل شده كه در بالاي چشمه اي طبيعي بنا شده است.
 مسجد تکلی جزء مراکز فرهنگی و مذهبی آنتالیا میباشد.
در شهر آنتالیا میتوانید از سواحل آنتالیا و جاذبه های گردشگری آنتالیا هم دیدن کنید.

مسجد تکلی مهمت پاشا

مسجد کنگره دار

مسجد کنگره دار

مسجد کنگره دار
یکی از جاذبه های طبیعی و بسیار دیدنی که گره خورده به مذهب و دین در ترکیه میباشد ، مسجدی است که با بنای زیبایش مقر گردشگران شده است. این مسجد، به عنوان سمبل و نشانه ای در سواحل  آنتالیا است.
در واقع این مسجد یک مدرسه به نام مدرسه کاراتای است که در آن علوم دینی درس داده می شده است و در قرن ۱۳ ساخته شده است. این مدرسه در داخل قلعه کاله ایچی قرار دارد.

مسجد کنگره دار

حکاکی های روی سنگ در نما و معماری این مسجد نقش بسیار اساسی در مشهور شدن آن داشته است. مسجد های دیگر آنتالیا هم هستند که از نظر معماری و کاشی کاری مشهورند و این مسجد که به دلیل معماری تراش کاری هایش به مسجد کنگره دار معروف شده هم از زیباترین و مشهور ترین مسجد های شهر به حساب می آید.
این مسجد در اواخر قرن ۱۹ ساخته شده و از کاشی های شکسته و کنگره داری ساخته شده که همانطور که در عکس می بینید به طور خاص طراحی و ساخته شده است.
 
 مسجد کنگره دار
برچسب ها
غار کارائین آنتالیا

غار کارائین آنتالیاKaraien cave 
غار کارائین آنتالیا از جاذبه های توریستی این سواحل آنتالیا می باشد که از لحاظ موقعیت مکانی با فاصله 30 کیلومتر از مرکز شهر و شرق کوه چان قرار دارد. این مکان به دوران پارینه سنگی می رسد و جز قدیمی ترین جاهای سکونت انسان در سواحل آنتالیا ترکیه می باشد. بازدید از این منطقه برای گردشگران تور آنتالیا علاقه مند به تاریخ و فرهنگ ترکیه جالب است. همچنین بعضی از آثار باستانی آنتالیا ترکیه که به سالهای قبل از میلاد حدود 160هزار سال قبل می رسد در این غار به چشم می خورد. غار کارائین آنتالیا دارای یک ورودی می باشد که با تابش نور خورشید روشن می شود.
جاذبه های گردشگری آنتالیا فراموش نشود.
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید به تورهای آنتالیا مراجعه کنید.
 
غار کارائین آنتالیا

غار کارائین آنتالیا

غار کارائین آنتالیا
برچسب ها
غار دیم

غار دیم (Dim Cave) :
غار دیم، دومین غار بزرگ کشور ترکیه ست که در ۱۲ کیلومتری شرق آلانیا  که جز سواحل آنتالیا میباشد و در ارتفاع ۲۳۲ متری از کوه جبلی رئیس قرار داره و بازدید از این غار از سال ۱۹۹۸ برای عموم امکان پذیره. تخمین زده می شه که غار دیم عمری نزدیک به یک میلیون سال داشته باشه. دو مسیر داخل غار وجود داره که
یکی ۵۰ متر و دیگری ۳۶۰ متره، که مسیر طولانی تر چراغانی شده و گذر از اون بسیار جالب و لذت بخشه. دریاچه کوچیکی هم داخل غار بوجود اومده. برای رفتن به غار از داخل شهر اتوبوس هایی برای این مسیر اختصاص داده شدن که بازدید کنندگان رو از شهر به غار می رسونن. ورود به داخل غار با تهیه بلیط مجاز میباشد.

غار دیم

سواحل آنتالیا عبارتند از ساحل آلانیا،ساحل کمر،ساحل لارا و دیگر ساحل های آنتالیا که در اینجا قابل مشاهده میباشد.
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید به تورهای آنتالیا مراجعه کنید.

غار دیم

غار دیم

غار کوکائین (Kocain Cave ):
غار کوکائین که در 47 کیلومتری از آنتالیا فاصله دارد که در مسیر سی کیلومتری به سمت شمال سواحل آنتالیا قرار دارد.طول غار 633 متر است که دارای 2 سالن بزرگ میباشد که دارای 4 مخزن میباشد که از دوره بیزانس به جای مانده است.

غار کوکائین

غار کوکائین

غار داملاتاس و غار بلدیبی هم از جاذبه های گردشگری سواحل آنتالیا میباشد.

غار کوکائین
برچسب ها
غار بلدیبی

غار بلدیبی آنتالیا
قبل از هرچیزی بهتره بدونین منطقه بلدیبی در ۳۸ کیلومتری جنوب غربی سواحل آنتالیا و در 25 کیلومتری جنوب شرقی سواحل آنتالیا و 19 کیلومتری شهر کمر و بین کمر و سواحل آنتالیا واقع شده و از تفریح گاه های سواحل آنتالیا به شمار میاد و در طول سال میزبان شمار زیادی از گردشگران تور آنتالیا است . حتم میپرسین چرا ؟ منطقه بلدیبی مناظر کوهستانی و طبیعی زیبایی داره و پر از درخت های نارنج و کاج هستش این طبیعت برای اکثر مردم دلچسبه  خصوصا واسه افرادی که پیاده روی تو طبیعت رو خیلی دوست دارن .
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید به تورهای آنتالیا مراجعه کنید.

غار بلدیبی

تو این غار آنتالیا آثار متعلق به دوراق ماقبل تاریخ بدست اومده . غار بلدیبی در ساحل دریا و در ارتفاع ۲۵ متری قرار داره . تو حفاری های انجام شده در غار بلدیبی ابزار سنگ چخماق متعلق به دوره پارینه سنگی پیدا شده همچنین نقاشی انسان شماتیک ، الهه مادر  ، بز و آهو و بر روی دیوار غار کشیده شده و رنگ آمیزی شده . غار بلدیبی د رواقع یک سایت باستان شناسیه که در تمام ایام سال به روی مردم بازه .
جاذبه های گردشگری آنتالیا فراموش نشه

غار بلدیبی


برچسب ها
غار کاراجا

غار کاراجا که در کوش آداسی وجود داره، از دیدنی های کوش آداسیه و یک غار غیر فعاله، برای همین رودخانه ای در اون وجود نداره ولی قطرات آبی که از شکافهای سقف می چکه، باعث بوجود آمدن انواع سنگ قطره ها می شه. همچنین در داخل غار استخرهای تراوتن و چند حوضچه کوچک وجود داره. رطوبت هوای داخل غار هرچه بیشتر جلو بری، زیاد می شه.
غار سیر تلائینی کوش آداسی
در شهر کوش آداسی علاوه بر سواحل بسیار زیبا جاذبه های گردشگری دیگری نیز وجود دارد که می توانید به راحتی از آن دیدن کنید و لذت ببرید. یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا غارهای دیدنی است که کوش آداسی نیز از این موهبت بی نصیب نیست.
غار دیدنی شهر کوش آداسی در واقع غار سیر تلائینی نام دارد که در شهرستان کاراجاسو در بین روستاهای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک واقع شده است. از طریق هر دو روستای مذکور می توان به این غار دسترسی داشت. البته اگر بخواهید از روستای نارلی به دیدن آن بروید ۲۵ دقیقه در وقت خود صرفه جویی کرده اید ( با پای پیاده ).
غار داملاتاس ار مناظر دیدنی سواحل آنتالیا میباشد.

غار کاراجا

این غار دارای طول ۳۴۸ متر است که سالن اصلی آن ۱۴۷ متر می باشد. یکی از عمیق ترین نقاط این غار حدود ۳۲ متر است. این غار خشک است و هیچ گونه آبی در آن نیست. برای ورود باید از دهانه غار استفاده کنید که بسیار تنگ است.  حدود ۵ متر بعد از ورودی می توانید به راحتی در غار جابجا شده و حرکت کنید. دیوارهایی که در داخل غار وجود دارد مثل ستون عمل می کند.
از جاذبه های گردشگری آنتالیا هم دیدن کنید.
این دیواره ها داخل غار را به ۶ ناحیه تبدیل کرده است. ناحیه های داخلی سالن اصلی دارای استالاکتیت ، استالاگمیت و ستون  می باشند. جالب توجه ترین چیز در مورد این غار، آب و هوای آن است. زمانی که در بیرون از غار هوا ۲۸ درجه سانتی گراد است، و رطوبت ۴۴ درصد است، در این غار دما به ۱۷ درجه می رسد و رطوبت را روی ۸۵ درصد ثابت می کند.
برای دیدار از این غار کافیست از کفش های راحتی و لباس مناسب و خنک به میزان کافی استفاده کنید. سعی کنید به صورت دسته جمعی وارد این غار شده و از راهنمایی استفاده کنید.
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید به تورهای آنتالیا مراجعه کنید.

غار کاراجا
برچسب ها
کاخ دلمه باغچه

قصر دلماباغچه بین سال های ۱۸۴۳ و ۱۸۵۶، به دستور سلطان عبدالمجید یکم، ۳۱ امین پادشاه عثمانی، ساخته شده‌ است. این قصر در مساحت ۴۵ هزار متر مربع و در منطقه‌ای با مساحت ۱۱۰ هزار متر مربع بنا شده ‌است. پیش از این سلطان و خانواده اش در کاخ توپکاپی زندگی می کردند، اما در قرون وسطی کاخ توپکاپی ان جلوه و لوکس بودن خود را از دست داده بود، بنابراین سلطان عبدالمجید تصمیم به ساخت یک قصر مدرن جدید در نزدیکی محل کاخ بشیکتاش سابق که تخریب شده بود کرد.
دلمه باغچه بزرگترین کاخ در ترکیه است، مساحتی برابر با 45000 مترمربع دارد که شامل 285 اتاق ، 46 سالن، 6 حمام و 68 توالت می شود.
در این طراحی عناصر متنوعی از سبک باروک، روکوکو و سبک نئوکلاسیک مخلوط با سبک معماری سنتی عثمانی برای ایجاد یک سبک جدید به کار گرفته شده است. طرح کاخ و دکور منعکس کننده افزایش نفوذ سبک های اروپایی به استانداردهای فرهنگ و هنر عثمانی است.
بزرگترین چل چراغ بلور بوهمی در این قصر واقع شده‌است.این چلچراغ که هدیه‌ ای است از طرف ملکه ویکتوریا اول، ۷۵۰ حباب و وزنی معادل ۴٫۵ تن دارد.
محل دلمه باغچه در اصل یک خلیج در تنگه بسفر برای لنگرگاه ناوگان عثمانی بود. این منطقه به تدریج در طول قرن 18 برای تبدیل شدن به باغ سلطنتی اصلاح شد که بسیاری از سلاطین عثمانی از این امر اسقبال کردند. نام این منطقه نیز به معنای "پر از باغ" می باشد، دلمه (پر) و باغچه (باغ و باغچه) می باشد.
سواحل آنتالیا فراموش نشود.
بنای کاخ متعلق به پادشاهان عثمانی هست اما به دلیل اینکه کمال مصطفی پاشا (رهبر انقلاب ترکیه ملقب به آتاتورک) در دورۀ نخست وزیری (پیش از انقلاب) و بعدها سه ماه پایانی عمرش رو در این کاخ گذرانده، به کاخ آتاتورک هم مشهور است. برای رسیدن به این کاخ کافی است سوار خط تراموا شده و در ایستگاه کاباتاش یا بشیک تاش پیاده شوید.
از جاذبه های گردشگری آنتالیا هم دیدن کنید.

کاخ دلمه باغچه

تابلو های نقاشی، چل چراغ ها و ظروف چینی، دلمه باغچه سرای را به صورت یک موزه هنری درآورده است.
جلوی در ورودی کاخ یک سرباز مثل مجسمه ایستاده و هیچ حرکتی نمیکند. پشت سرش هم یک سرباز دیگر ایستاده تا نگذارد کسی دست به سرباز مجسمه ای بزند.
درون کاخ شامل ٣ بخش اداری – حرم سرا و سالن مرتبط بین آنهاست. بازدید از بخش اداری شروع می شود. روی پارکت های کفپوش که راه میرویم قرچ قرچ صدا می دهند چون فضای زیر پای ما خالی است و درواقع ما داریم روی آب راه می رویم!!!! به همین دلیل هم درون کاخ از وسایل بسیار سنگین چوبی مثل بوفه ها و میزهای بزرگ خبری نیست تا لطمه ای به استحکام ساختمان نخورد. دیوارهای اطاق ها و سالن ها پر از تابلوهای نفیس است که بسیاری از آنها هدیه سلاطین و دولت مردان کشورهای دیگر به دولت عثمانی و بعدا به آتاتورک بود. بعد از بخش اداری وارد سالن سفیرها می شویم که بزرگترین سالن قصر است. سفیرها اینجا منتظر می نشستند تا به حضور سلطان برسند. در ۴ طرف اطاق ۴ شومینه وجود دارد که بالای آنها آینه های قطعه قطعه شده کنار هم چیده شده تا هم نور را بهتر در اطاق منعکس کنند و هم گرمای هر شومینه شیشه های آینه ها را نشکند.
این کاخ در حاشیه و به موازات کانال بزرگ آبی قرار گرفته است به خاطر همین منظره روح نواز دریا از تمام پنجره های کاخ دیده می شود.
اتاقی که آتاتورک روزهای پایانی عمرش رو در اون گذروند به همون شکل باقی مانده است. حتی ساعت کنار تختش چیزهایی که استفاده می کرد به همان صورت است و ساعت روی ۹ و ۱۰ دقیقه (ساعت مرگ آتاتورک) مانده است.
از موزه آتاتورک دیدن کنید.
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید به تورهای آنتالیا مراجعه کنید.

کاخ دلمه باغچه
برچسب ها
غار داملاتاس

غار داملاتاس

غارداملاتاس Damlatash Caves
از جاذبه های تفریحی آلانیا ، غارهای متعدد اونه. در منطقه آلانیا به خاطر وجود طبیعت بکر تعداد زیاد غار طبیعی وجود داره، از راحت ترین غارها برای صعود غار داملاتاشه. این غار در تاریخ ۱۹۴۸ و به طور اتفاقی در حین کندن سنگ برای سنگ فرش کنار سواحل آلانیا کشف شده. قدمتش به ۱۵۰۰۰ سال قبل برمیگرده و داخلش منظره خیلی زیبایی داره. داملاتاش در زبان ترکی به معنی چکه کردن آبه. علت نامگذاریش وجود آهکهای بالای غار که هنوز هم به صورت قطره قطره آب بر سر مسافرین می چکند، هستش. آب تجمع کرده در داخل این غار برای درمان رماتیسم خیلی مفیده. داخل غار همیشه در دمای ۲۲ درجه ست، به توصیه پزشکان اشخاصی که بیماری رماتیسم دارند طی دوره ۲۳ روزه از طریق آب درمانی می توانند به بهبودی نسبی دست یابند.
جاذبه های گردشگری آنتالیا فراموش نشود.

غار داملاتاس

ولی شهرت اصلیش به خاطر درمان نسبی و گاها قطغی بیماری آسم هستش، که باعث شده گردشگرای زیادی رو به خودش جذب کنه. برای ورود به غار داملاتاش باید هزینه اندکی رو بپردازید. در کنار غار مغازه های کوچیکی وجود دارن که اشیاء محلی- سنتی برای کادو و هدیه می فروشند. این غار مشرف به سواحل دریاست و از نقاط گردشگری آلانیاست.
از سواحل آنتالیا هم دیدن کنید.
اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید به تورهای آنتالیا مراجعه کنید.

غار داملاتاس
برچسب ها
شهر کالجی

شهر قدیمی کالجی به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای آنتالیا شناخته شده است.بخش های تاریخی و باستانی این شهر که در مرکز شهر واقع شده است که شامل شهر روم و بیزانس و شهر سلجوقی ترکی و در نهایت شهر زبان ترکی عثمانی میشود.
ساخت شهر کالجی که بعد از جنگ جهانی دوم شروع شد،اما در حال حاضر به عنوان  یک شهر مدرن و عظیم است.
این مطلب قابل ذکر است که باتوجه به تکنولوژی روز دنیا این شهر باستانی و تاریخی بودن خود را حفظ کرده است.
خیابان های پر پیچ و خم و دیوارهای سنگی عظیم و خانه های زیبای قدیمی ساخته شده در کوچه های باریک شهر محیط  شده اند.
از سواحل آنتالیا هم دیدن بفرمایید.

شهر کالجی

هتل های کوچک وزیبای این شهر مکانی را برای غداخوری مهیا کرده اند که بتوانند خدماتی را  به کاروان های مسافرتی و بازنشستگان ارائه کنند که در یک فضای قدیمی و سنتی و حتی مدرن در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است.
در حال حاضر کالجی یک منطقه محافظت شده با مقررات سخت در ساخت و ساز میباشد چرا که ساخت و ساز های جدید به تاریخی بودن این شهر آسیب میزند و با حفظ ساختارهای تاریخی در این منطقه توریست و گردشگران را به این منطقه تاریخی سوق میدهد.
محافظت از بندر روم قدیم هم که درون شهر کالجی محاط شده است هم یک نوع حفاظت از بناهای تاریخی میباشد.
در این منطقه شما با دو دروازه که یکی دروازه قدیمی آنتالیا و دیگری دروازه قدیمی هادریان (Hadrian Gate) است که توسط هادریانوس رومی ساخته شده است، روبرو میشوید. از دیگر آثار و جاذبه های گردشگری آنتالیا  موجود در این منطقه میتوان به موار زیر اشاره کرد:
مناره یولی (Yivli Minare): مناره مسجد قدیمی که ۱۲۵ فوت ارتفاع دارد. که به بازار منتهی میشود
برج ساعت: متعلق به دوران عثمانی در قرن ۱۸ میلادی است و درکنار مسجد پادشاه ساخته شده است.
بندرگاه یات لیمانی (Yat Limanı): یک بندرگاه با منظره بسیار زیبا که در دوران رومیان در نزدیکی مسجد (İskele) ساخته شده است.
مسجد مناره های شکسته (Kesik Minare): یک معبد رومی قدیمی که بعدها به کلیسا و در نهایت به مسجد تبدیل شد.
برج هیدیرلیک(Hıdırlık Kulesi): یک برج بر روی لبه دیوار شهر با مناظر دیدنی ساحلی و تفرجگاهی است.
خانه آتاتورک: اولین رئیس جمهور ترکیه در کنار پارک کارا اوقلو (Karaalioglu) قرار دارد.در ضمن از موزه آتاتورک هم دیدن کنید.

شهر کالجی
 
برچسب ها
دروازهٔ هادریان

دروازهٔ هادریان

این دروازه به یاد ماندنی با سه گذرگاههای طولانی سرپوشیده که به امپراتور روم (هادریان) اختصاص داده شده است.
دروازهٔ هادریان به ترکی استانبولی Hadrian Kapısı یا اوچ کاپیلار(سه دروازه) که یکی از برجسته‌ترین و به‌عبارتی مهمترین و زیباترین بنای تاریخی در شهر آنتالیای ترکیه است. یک طاق نصرت است که به نام امپراتور رومی، هادریان، ساخته شد.
این دروازه که بخشی از دیواری باستانی است که به گرداگرد شهر قدیمی کشیده شده بود از مرمر سفید و به‌صورت سه قوس با ستون‌هایی قُرنتی به افتخار سفر و بازدید هادریانوس، امپراتور وقت روم از آن شهر در سال ۱۳۰ پس از میلاد ساخته شد.
این بنا که تنها دروازهٔ ورودی باقی‌مانده به شهر باستانی به‌شمار می‌رود در مجموع دارای ۸ ستون گرانیتی است که در دو طرف چهار پایه‌ٔ نگهدارندهٔ طاق‌های سه‌گانهٔ دروازه واقع شده‌اند.دو برج نیز در دو طرف دروازهٔ هادریان قرار دارند که برج سمت چپ از نظر تاریخی به دوران روم باستان تعلق دارد اما بخشی از برج سمت راست به‌نظر می‌رسد که در عصر امپراتوری بیزانس که در سال 1960بازسازی شده باشد. همچنین احتمال داده می‌شود که سازهٔ اولیه دراصل دو طبقه بوده اما تنها بخش زیرین آن باقی‌مانده است.
سواحل آنتالیا فراموش نشود.

دروازهٔ هادریان

دروازهٔ هادریان نمونه‌ای کلاسیک از طاق نصرت‌های رومی است و یکی از بناهای تاریخی در آنتالیاست که به بهترین نحو تا کنون حفظ شده است. همچنین این دروازه را به‌عنوان زیباترین دروازهٔ پامفیلیا درنظر گرفته‌اند.
طبق افسانه ها، بلقیس، ملکه سبا از زیر این طاق گذشته و در مسیر ملاقات با سلیمان نبی، روز خوبی را در کاخ آسپندوس گذرانده است.
از جاذبه های گردشگری آنتالیا دیدن کنید. 
 
دروازهٔ هادریان

دروازهٔ هادریان
برچسب ها
برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای آنتالیا ترکیه به شمار میرود. در گذشته 80 برج در دور شهر آنتالیا قرار داشته که اکنون از همه آنها فقط یک برج ساعت به جا مانده است.
از زیبایی های این برج میتوان به اشکال هندسی آن که در طبقه فوقانی به شکل دایره ای وطبقه پایین آن به شکل مربع میباشد اشاره کرد.
از سواحل آنتالیا دیدن کنید. 

برج ساعت آنتالیا

 میدان کاله کاپیسی بعنوان سمبل صلابت و پایداری جای خود را در این شهر قدیمی حفظ کرده است و از برترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری آنتالیا است.
برج ساعت سمبل و نماد شهر ازمیر یکی دیگه از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای ازمیر ترکیه ست که در قلب شهر در میدان کناک قرار داره. این برج هدیه ای از جانب سلطان عبدالحمید بوده که در سال ۱۹۰۱ به سبک عثمانی و با تزیینات زیبا ساخته شده و یکی از برترین جاذبه های گردشگری ازمیره.

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا
برچسب ها
 آبشارهای ماناوگات

 آبشارهای ماناوگات

آبشارهای ماناوگات آنتالیا
Antalya Manavgat waterfall
از تفریحات آنتالیا ، طبیعت زیبای آنتالیا ست . آبشارهای ماناوگات گر چه دارای ارتفاع بلندی نیستند اما آب شیری رنگ و کف آلود آن با قدرت هر چه تمام تر  با صخره ها برخورد کرده و صحنه های زیبائی را بوجود می آورد.وجود آبشارها ، باغات چایی و رستورانها ، این منطقه را به محلی دلپذیر و استراحتگاهی خنک خصوصاً بعد از یک روز گردش و تفریح در آنتالیا تبدیل نموده است . در سفر آنتالیا از آبشارهای ماناوگات آنتالیا که از جاهای تفریحی آنتالیا ست دیدن کنید .
سواحل آنتالیا فراموش نشه.

 آبشارهای ماناوگات

تنها راه ارتباطی ماناوگات با سایر شهرستانها از طریق جاده های زمینی است . شرکتهای اتوبوسرانی از سمت غرب از طریق آنتالیا و از سمت شرق ار طریق آلانیا به سایر شهرها رفت و آمد می نمایند. شرکتهای اتوبوسرانی ماناوگات و سیده ، از این شهر سفرهای منظم تاکسی رانی به نقاط دیدنی از قبیل آبشار ماناوگات ، سیده و سورگان برقرار می باشد.
این آبشار زیبا که در 3 کیلومتری شمال شهرستان ماناوگات قرار دارد همنام شهرستان است . علیرغم ریزش آن از یک ارتفاع زیاد ، جریان آن در ناحیه وسیع بوده و منظره بدیعی را بوجود می آورد. در کنار آبشار و در آغوش طبیعت می توان بساط پیک نیک را پهن نمود و لذت برد، در رستورانهای اطراف آن ماهی تازه خورد.
از جاذبه های گردشگری آنتالیا دیدن کنید. 

 آبشارهای ماناوگات

 آبشارهای ماناوگات
تاریخ انتشار:1395/02/28,19:50
برچسب ها
آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن آنتالیا
Duden Waterfalls Antalya
آبشار زیبای دودن از تفریحات آنتالیا ست که در ۲۸ کیلومتری جاده قدیم آنتالیا – بوردور واقع شده است.سرچشمه این آبشار دو چشمه جوشان بنام پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در ۴۰ کیلومتری آن است . آب این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد .
جاذبه های گردشگری آنتالیا هم فراموش نشود.

آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن آنتالیا

دودن پس از طی مسیری ۱۴ کیلومتری از زیرزمین در گودالی بنام وارساک در روی زمین جاری شده و پس از یک جریان کوتاه دوباره در طرف دیگر گودال در اعماق زمین فرو می‌رود.آبی که در گودال وارساک به زمین می‌رود پس از طی ۲ کیلومتر در آبریز آبشار بیرون آمده و آبشار زیبای دودن را که از جاهای تفریحی ترکیه است بوجود می‌آورد . آبی که از زمین بیرون می‌آید حداقل ۱۰ متر مکعب در ثانیه است و حداکثر دبی آب پس از سر ریز از بالای آبشار و جاری شدن روی زمین ۱۵ الی ۱۶ متر مکعب درثانیه است .سرانجام این آب پس از عبور از ترکیه بعد از ۹ کیلومتر وارد دریای مدیترانه می‌شود.
آبشار دودن یکی از جاذبه های فوق العاده لارا است که از در آن آب ارتفاع 40 متری از بالای یک صخره  به دریا سقوط می‌کند.از دیگر سواحل آنتالیا هم دیدن کنید. 
از آبشار ماناوگات هم دیدن کنید.

آبشار دودن  آنتالیا

آبشار دودن  آنتالیا

آبشار دودن آنتالیا
برچسب ها
شهر قدیمی فاسلیس (Phaselis)
شهر قدیمی فاسلیس توسط سه خلیج احاطه شده است و در حال حاضر تحت نظارت پارک ملی آنتالیا می باشدو بین ساحل کمر و ساحل الیمپوس قرار گرفته است و خیلی نیز از  شهر آنتالیا دور نمی باشد. ساحل موجود در اینجا بسیار آرام و زیبا است. برنامه بیشتر تورها برای شهر قدیمی فاسلیس  به این ترتیب می باشد: که صبح گردشگران را با قایق به این شهر قدیمی می آورند، زمانی را برای شنا اختصاص می‌دهند، برنامه بعدی ناهار است و در انتها گشت و گذار در میان مخروبه ها و بازگشت به آنتالیا می باشد.
سواحل آنتالیا را فراموش نکنید.

ساحل فاسلیس

ساحل فاسلیس

ساحل فاسلیس

شهر قدیمی فاسلیس  در فاصله 58 کیلومتری از آنتالیا و 14 کیلومتری از روستای کمر قرار دارد. همچنین مسافت این شهر تا شهر قدیمی الیمپوس نیز 18 کیلومتر برآورد شده است.
دو هزار سال پیش در زمان رومی ها، شهر فاسلیس جزو یکی از مراکز تولید و صادرات روغن گل رز و عطر آن بوده است، همچنین تکه های چوب و الوار نیز صادر می شده است. امروزه سه خلیج و قناتهای موجود در شهر  درختان کاج و گل های معطر همگی حاکی از رونق زندگی و تجارت در گذشته است. برای دیدن شهر فاسلیس از کنار بندرگاه بزرگ باید عبور کنید و به جلو بروید، سپس از جلوی یک عمارت قدیمی که به گفته محققان بسیار سخت ساخته شده است عبور خواهید کرد، این عمارت یک حمام رومی قدیمی است، سپس از کنار آگورا عبور خواهید کرد و یک آمفی تئاتر کوچک که پله‌های آن همگی از چوب ساخته شده است را خواهید دید. اگر بر روی یکی از صندلی های این آمفی تئاتر قدیمی بنشینید معمار و طراح رومی را تحسین خواهید کرد چرا که باوجود مرتفع نبودن این آمفی تئاتر شما به راحتی می‌توانید محیط اطرافتان را با کوچکترین جزئیات ببینید.
از جاذبه های گردشگری آنتالیا دیدن کنید. 

ساحل فاسلیس

ساحل فاسلیس

تاریخچه شهر فاسلیس به سفر اسکندر بزرگ در روزهای سرد زمستانی برمی‌گردد که شب‌هایی را در اینجا سپری می‌کند و از نزدیک با موقعیت بکر و زیبای این منطقه آشنا می شود و سپس دستور ساخت یک شهر را در همین منطقه صادر می‌کند. بعدها که ترکیه به قلمرو ایران بزرگ اضافه می شود نیز ساخت و سازهایی در آن انجام می گیرد. از دست‌نوشته های آن‌زمان مشخص است پادشاه پوبلیوس آئلیوس ترایانوس هادریانوس نیز در زمانی که شهر قدیمی فاسلیس در قلمرو روم بوده است، از آن بازدید نموده است.
سواحل زیادی در کنار بندرگاه قرار گرفته اند که می‌توانید از فضای آنها استفاده کنید اما توصیه ما به شما این است که به ساحل جنوبی بندرگاه بروید، در آنجا شن و ماسه های ساحل بسیار نرم هستند و از خلوتی خاصی برخوردار است. اما امکاناتی نظیر دوش حمام و یا جایی برای تعویض لباس وجود ندارد و هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.
بهترین زمان برای دیدن اینجا، در فصل پاییز به خصوص ماه مهر و آبان است، زمانیکه گل های وحشی سیکلامن و شقایق در پایین درختان می‌رویند و یک رنگ و زیبایی وصف ناپذیری به شهر قدیمی فاسلیس  می دهند.

ساحل فاسلیس
 
ساحل فاسلیس

ساحل فاسلیس
 
برچسب ها
ساحل بلک
منطقه بلک در ۳۰ کیلومتری و در فاصله 50 دقیقه ای شهر آنتالیا واقع شده است.
شهر بلک دارای آب و هوای بسیار عالی با ۳۰۰ روز هوای آفتابی آب تمیز و شفاف در طول سال می باشد. بلک به بهشتی برای گردشگرانی تبدیل شده و دارای ساحل شنی طلائی که دارای 16 کیلومتر طول میباشد.
ساحل بلک در سواحل آنتالیا
امروز در منطقه بلک ۴۷ هتل5 ستاره و مراکز گردشگری و10 زمین گلف با تمامی امکانات در عالی ترین سطح ممکن در منطقه بلک وجود دارد.در بلک ۵۰ زمین فوتبال، ۲۰۰ زمین تنیس آماده ارائه خدمت به ورزشکاران آماتور و سطح حرفه ای می باشد.در بلک سالنهای کنفرانس زیادی با تمامی امکانات لازم برای برگزاری
انواع جلسات و برگزاری هر نوع جشن و عروسی مهیا می باشد.منطقه بلک دارای جاذبه های فراوان طبیعی میباشد که زبانزد خاص و عام می باشد. در بلک ۵۷۴ گونه گیاهی تاکنون شناسائی شده است. ۲۹ گونه گیاهی موجود در بلک تنها در ترکیه و ۱ گونه گیاهی در دنیا فقط در بلک یافت می شود.
هتل های بلک نظیر هتل اسپایس،هتل سیرنه و از امکانات دیگر هتل های بلک میتوانید دیدن کنید.
از سواحل آنتالیا هم دیدن کنید.

ساحل بلک در سواحل آنتالیا
 
مراکز زیبائی و سلامتی بلک
مراکز درمانی و سلامتی که بر پایه آبهای شفاء بخش صورت می گیرد در منطقه بلک موجود می باشد. توریسم زیبائی و سلامتی در منطقه توریستی بلک در طبقه بندی و موقعیت خوبی می باشد و زیرساختهای این نوع توریسم در بلک فراهم شده است. در بلک اکثر هتلهای بلک به سبب ۵ ستاره بودن دارای مراکز مخصوص به هتل زیبائی و سلامتی می باشند ولی سرمایه گذاران آزاد نیز با سرمایه گذاری بی بدیل و ساخت مراکز مدرن و مجهز نیز آماده ارائه سرویس به توریستها می باشند.
 
ساحل بلک در سواحل آنتالیا

پاراگلایدر در بلک
چتر بازی در دریا یکی از مهیج ترین ورزشها و تفریحات است که تمام اعضاء خانواده می توانند با آرامش و خیال راحت بدون هیچگونه ترس و واهمه ای آن را انجام دهند و از آن لذت ببرند.از بالای آبها و بوسیله این چترها شما می توانید مناظر بسیار زیبائی از ساحل بلک و آنتالیا را بر فراز آبهای زیبای مدیترانه مشاهده کنید.
 جاذبه های گردشگری آنتالیا را هم فراموش نکنید.
 
ساحل بلک در سواحل آنتالیا

رافتینگ در بلک
یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین تفریحات در ترکیه و مخصوصا اطراف آنتالیا و منطقه بلک برنامه قایق سواری بر روی امواج خروشان رودخانه و به عبارتی دیگر رافتینگ می باشد که دارای هیجانی بسیار زیاد می باشد که آدرنالین بسیار زیادی را در رگهای شما ترشح خواهد نمود.رودخانه کاپروسی که از رشته کوههای توروس در ترکیه سرچشمه می گیرد یکی از بهترین مکانها برای این ورزش و تفریح مهیج می باشد.کاپروسی یکی از بخشهای منطقه جنگلی در بلک می باشد که دارای ۳۶۰۰۰ هکتار مساحت می باشد که علاوه بر زیبائی رودخانه دارای انواع پوشش جنگلی با حیوانات متعدد همچون گوزن خرس بز گرگ خرگوش و سایر انواع حیوانات اهلی و وحشی می باشد که به زیبائیهای ورزش رافتینگ اضافه می کند.

ساحل بلک در سواحل آنتالیا

ساحل بلک در سواحل آنتالیا

ساحل بلک در سواحل آنتالیا
برچسب ها
ساحل آلانیا: 
  در فاصله  115 کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده که از زمان سلجوقیان ترک تا به امروز به عنوان یک منطقه تفریحی برای عموم و به ویژه افرادی که به شنا و قایق سواری علاقه دارند.ساحل آلانیا بین آبهای فیروزه ای مدیترانه و سواحل ماسه ای طلایی احاطه شده است و کوه تاروس هم منظرهای خیره کننده و دلفریب را در اطراف این شهر ایجاد کرده است.
 
ساحل لارا

امروزه یکی از معروفترین سواحل و پلاژها همراه با هتلهای متفاوت برای استفاده اروپائیها و مخصوصا انگلیسیها را دارا می باشد.از مهمترین ویژگیهای این ساحل آب و هوای خوب،بندر زیبا،غارهای دیدنی،شنهای سفید و جذابیتهای زیبای طبیعی آن است.
از سواحل آنتالیا هم دیدن کنید.
شبه جزیره کلئوپاترا 
ساحل داملاتاس  در غرب شبه جزیره باستانی کلئوپاترا و مقابل غار داملاتاس قرار دارد.
ساحل داملاتاس یک ساحل شنی است و آب بسیار روشنی دارد که موجودات و آبزیان داخل آب به راحتی قابل مشاهده میباشد.
این ساحل که توسط ملکه مصر (کلئوپاترا) بازدید شد و بعدها به نام شبه جزیره کلئوپاترا نامگذاری شد.
ورود به این ساحل رایگان است.
غار داملاتاس در نزدیکی ساحل آنالیا واقع شده که در انتهای صخره های سنگی و بین دو ساحل ماسه ای بزرگ قرار دارد.
 
غارداملاتاس در ساحل لارا

غارداملاتاس در سواحل آنتالیا

غارداملاتاس در سواحل آنتالیا

غارداملاتاس در سواحل آنتالیا

خرابه های سیدار در آلانیا:
این شهر کوچک که اکنون خرابه هایی از آن برجای مانده در حدود سیصد سال قبل از میلاد در بالای یک تپه در آلانیا ساخته شد، از نگاره های موجود در این خرابه ها و برخی از مکشوفات این بنا را به اوایل دوران رومی ها نسبت داده اند، قدم زدن در خرابه ها سیدار شما را به عمق تاریخ می برد و حال و هوای شما را به کلی دگرگون می کند. ایوتاپه (محل خرابه سیدرا) در 30 کیلومتری شرق آلانیا قرار دارد و به لطف اتوبانی که در حاشیه ساحل مدیترانه کشیده شده شما وقت چندانی برای رسیدن به این مکان صرف نخواهید کرد.
 جاذبه های گردشگری آنتالیا را فراموش نکنید.
خرابه های سیدرا در ساحل آلانیا
 
خرابه های سیدرا در سواحل آنتالیا

خرابه های سیدرا در سواحل آنتالیا

خرابه های سیدرا در سواحل آنتالیا

تعداد بازدید مطلب : 4697
تاریخ انتشار:1395/01/29,20:00
برچسب ها
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت مهندسی سناکو